3D kompiuterinė tomografija efektyvesnis ir patrauklesnis būdas matyti dantų problemas

Tam tikros ligos ar dantų problemos gali būti išsprendžiamos tik tada, kai jos yra matomos. Puiku, jeigu jos yra paviršinės ir matomos plika akimi ir iš karto galima imtis priemonių ją šalinti. Tačiau daugelis bėdų yra ne taip paprastai matomos ir joms identifikuoti reikalingi specialūs aparatai. Vienas jų, kuris gali aptikti ir užfiksuoti daugelį problemų yra 3D kompiuterinė tomografija. Kodėl jis patogus ir gali pasitarnauti daugelyje bėdos įžvelgimo atveju, norime papasakoti šiame straipsnyje.

Kodėl 3D vaizdas yra efektyvesnis nei paprastas?

Puiku, jeigu atsiradus tam tikrai problemai galime daiktą paimti į rankas, jį pavartyti, apžiūrėti iš visų pusių ir tada nuspręsti, kokia yra situacija ir kaip jos reikėtų laikytis. Tačiau tikrai ne visada viską galima padaryti taip lengvai kaip atrodo. Kad ir kalbant apie dantų problemas, puiku, jeigu jos atsirado paviršiuje ir jas patogiai galima įžvelgti tiesiog prasižiojus. Tačiau nutinka tokių atvejų, kai problema atsiranda jo viduje arba dantenų srityje ar netgi danties šaknyje, kur tikrai visko taip lengvai nepamatysi. Todėl yra labai patogu naudoti 3D kompiuterinę tomografiją, kuri gali vaizdą parodyti iš visų pusių ir vidaus, tada nesudėtinga ją pamatyti. O jeigu bus daroma įprasta nuotrauka, tikrai gali nutikti tokių atvejų, kad ne viskas bus įžvelgiama taip aiškiai. Tad jei norite kuo didesnio aiškumo, visada pravartu rinktis 3D tomografiją.

Kokias problemas galima pamatyti darant 3D kompiuterinę tomografiją?

Darant tokią tomografiją, galima pamatyti tikrai labai daug informacijos ir problemas, kurios kamuoja žmogų. Visų pirma, tokia procedūra gali apimti ne vien dantų sritį, darant tokią nuotrauką, kuo puikiausiai bus matomas žandikaulis ir kitos netoliese esančios sritys, todėl problemas galima įžvelgti ir kitose srityse. Taip pat verta paminėti, kad net tokias nuotraukas reikia daryti prieš operacijas, kad gydytojas galėtų atlikti apžiūrą ir matyti, kokia yra situacija ar operacijos metu reikės kažką koreguoti ar ne.

Kokia yra 3D kompiuterinės tomografijos kaina?

Kadangi ji atliekama ne vienoje vietoje, todėl priklausomai nuo kainos ji gali skirtis. Aišku, tam įtakos gali turėti ir pats prietaisas, ar jis yra naujas ar jau senesnis ir kiti panašūs kriterijai. Todėl jei ir jums reikalinga tokia procedūra, patartina kreiptis į tą įstaigą, kur norite tai atlikti ir jos kainyne tikrai ši kaina turėtų būti nurodyta.