Kaip laidoti mirusio žmogaus neatpažįstamai sužalotą kūną?

Vienas iš skaudžiausių įvykių, kurį anksčiau ar vėliau visi mes patiriame, tai artimo žmogaus praradimas. Deja, su tuo susidurti reikia mums visiems. Ir nesvarbu, koks jūsų tikėjimas, vis tiek netektis būna skaudi, net jei ir tikite, kad ji laikina. Visgi galima pastebėti, jog netektis tampa dar skaudesnė, jei žmogus pasitraukia iš šio gyvenimo ne dėl natūralių priežasčių, o nelaimingų įvykių. Tai gali būti avarija, gaisras ir panašūs dalykai. Deja, tokiu atveju ne tik sielvartas tampa didesnis, bet ir lieka sau atsakyti į klausimą, ką daryti su kūnu? Neretai po tokių įvykių kūnas būna neatpažįstamai sužalotas, todėl lieka tik keli variantai – arba laidoti žmogų iš karto uždengus karstą, arba rinktis kremavimo paslaugas. Kremuoti mirusio žmogaus kūną gali būti naudinga tuomet, kai jis yra stipriai sužalotas. Tokiu atveju nereikia jaudintis dėl papildomo skausmo, jei reikėtų žiūrėti į neatpažįstamai sužalotą kūną.

Kokie kiti kremavimo privalumai?

Nors kremavimas dažnai pasirenkamas tuomet, kai artimo žmogaus kūnas stipriai sužalotas, galima pastebėti, jog kremavimas pasirenkamas ir kitokiomis aplinkybėmis. Vienas iš kremavimo privalumų – tai greitas būdas, kaip palaidoti artimą žmogų. Kremavimas ilgai netrunka, na, o ir daugelį papildomų darbų sutrumpina. Kitas privalumas yra priešingas – jei nenorėsite, galėsite pasilikti urną ir kurį laiką nelaidoti artimo žmogaus. Ne visi mes norime iš karto atsisveikinti su artimaisiais, kai kurie iš mūsų nori laidoti artimą žmogų tik vėliau, o kai kurie apskritai nenori to daryti ir urnas laiko namuose ar jiems brangiose vietose.

Ar kremavimas ir urnos yra brangus pasirinkimas?

Dar vienas kremavimo privalumas – tai nebrangu. Tiek kremavimas, tiek urnos nekainuoja brangiai. Tad jei šiuo metu turite nedidelį biudžetą, kurį galite skirti, jog atsisveikintumėte su mylimu žmogumi, tai gali būti tinkamas pasirinkimas. Kremavimas dažnai pasirenkamas ir tuomet, kai artimo žmogaus palaikai gabenami iš užsienio. Tokiu atveju tenka susidurti su daug išlaidų, todėl lieka tik vienas variantas – pasirinkti pigiau kainuojančias paslaugas.