Picos istorija: nuo senovės iki šiandienos

Pica yra vienas iš populiariausių patiekalų visame pasaulyje. Jos istorija siekia tūkstančius metų ir apima įvairias kultūras. Šiame straipsnyje aptarsime picos kilmę, kaip ji tapo tokiu mėgstamu patiekalu ir kodėl verta užsisakyti picą iš „Fokus pica” Vilniuje.

Kodėl verta rinktis „Fokus pica”?

Švieži ir kokybiški ingredientai

„Fokus pica” skiria ypatingą dėmesį ingredientų kokybei. Jie naudoja tik šviežias ir aukštos kokybės daržoves, mažiau riebius sūrius ir liesą mėsą. Tai leidžia sukurti skanią, bet mažiau kaloringą picą, kuri puikiai tinka tiems, kas rūpinasi savo sveikata.

Platus skonių asortimentas

„Fokus pica” siūlo platų picų asortimentą, įskaitant tradicines ir modernias skonių kombinacijas. Kiekvienas picų mėgėjas gali rasti sau tinkamą variantą, nesvarbu, ar tai būtų klasikinė Margarita, ar kažkas unikalaus ir įdomaus.

Picos istorija

Senovės šaknys

Picos šaknys siekia senovės laikus. Senovės graikai ir egiptiečiai kepdavo plokščius duonos papločius su įvairiais priedais, tokius kaip alyvuogių aliejus, žolelės ir sūris. Šie papločiai buvo pirmieji picos pirmtakai. Tačiau tik Italijoje pica tapo tuo, ką mes šiandien vadiname picą.

Italijos kilmė

Pica, kokią mes žinome šiandien, atsirado Italijoje, ypač Neapolio mieste. 18 amžiuje Neapolyje pradėta gaminti Margarita pica, pavadinta Italijos karalienės Margaritos garbei. Ši pica, pagaminta iš pomidorų, mocarela sūrio ir baziliko, atspindi Italijos vėliavos spalvas.

Picos kelionė į Ameriką

Pica tapo populiari Amerikoje 20 amžiaus pradžioje, kai italų imigrantai atvyko į JAV ir atsinešė savo picos gaminimo tradicijas. Pirmoji pica Amerikoje buvo iškepta 1905 metais Niujorke, Lombardi’s picerijoje. Nuo tada pica tapo vienu iš mėgstamiausių patiekalų Amerikoje ir visame pasaulyje.

Įdomūs faktai apie picą

Didžiausia pasaulyje pica

Didžiausia pasaulyje pica buvo iškepta 2012 metais Romoje. Ši pica buvo net 1261 kvadratinių metrų ploto! Ji buvo pagaminta naudojant 9 tonas miltų, 4,5 tonos pomidorų padažo ir 4,5 tonos mocarela sūrio.

Populiariausia picos diena

Jungtinėse Amerikos Valstijose populiariausia picos diena yra Super Bowl sekmadienis. Šią dieną žmonės užsisako milijonus picų, kad galėtų mėgautis šiuo skaniu patiekalu žiūrėdami didįjį futbolo finalą.

Kodėl pica tokia populiari?

Pica yra populiari dėl savo universalumo ir skonių įvairovės. Kiekvienas gali rasti savo mėgstamą picą, nesvarbu, ar tai būtų tradicinė Margarita, ar moderni pica su įvairiais ingredientais. Be to, pica yra patogus ir greitas patiekalas, kurį lengva užsisakyti ir mėgautis bet kurioje vietoje.

Picos užsakymas

Užsisakyti picą iš „Fokus pica” yra lengva ir patogu. Tai puikus būdas mėgautis skania vakariene be jokių rūpesčių. Kitą kartą, kai užsinorėsite picos, pica į namus Vilniuje prisiminkite „Fokus pica” ir patirkite tikrą skonio malonumą!

Daugiau informacijos apie skanią picą rasite tinklalapyje: FOKUS PICA