Gėlių puokštės: laikymas, priežiūra bei kiti svarbūs aspektai, kuriuos verta žinoti kiekvienam

Flowersandlovers.lt gėlių parduotuvės floristės pastebi, kad dažnai žmonės gėles renkasi tik pagal grožį. Tačiau neapsvarsto ir kitų svarbių dalykų – kur gėlių puokštės bus laikomos, ar jų priežiūra pritaikyta žmogaus gyvenimo būdui ir kitų. Todėl pateikiame kelis aspektus, kuriuose verta žinoti kiekvienam renkantis gėlių puokštę.

Gėlių puokštės laikymo vieta

Gėlių puokštės dažnai yra laikomos svetainėje ar miegamojo kambaryje. Tačiau abiejose vietose reikėtų rinktis skirtingas gėles. Miegamasis reikalauja švaraus oro, minimalių kvapų, kad nedirgintų mūsų jutiklių miego metu ir būtų galima išsimiegoti gerai. Todėl miegamojo zonai gėlių puokštės geriausiai yra bekvapės. Taip išvengsite įvairių alergijų, ašarojimo ar panašių sutrikimų. Taip pat svarbu nelaikyti per daug gėlių – kaip ir žmogus, taip ir gėlės nakties metu naudoja deguonį, kuris reikalingas ir mums. Todėl per didelis kiekis gėlių puokščių gali sutrikdyti jūsų miego kokybę.

Taip pat svarbu, kad kambarys, kuriame bus gėlių puokštės, nebūtų per karštas, į puokštę neitų tiesioginiai saulės spinduliai. Taip pat nerekomenduojama laikyti gėlių puokštės prie televizorių ar kitų ekranų, kurie skatintų vytimą.

Skintų gėlių priežiūra namuose

Kad gėlių puokštės džiugintų kuo ilgiau, yra keletas patarimų, kurie padeda tai padaryti. Prieš merkiant gėles į vazą pakirpkite kotelius. Taip pat tinkamai išplaukite vazą, kad joje nebūtų užsilikę įvairių mikroorganizmų ar bakterijų. Šviežias vanduo gėlėms yra būtinybė, todėl jį reikėtų keisti kas kelias dienas.

Gėlių puokštės vytimui prasidėjus pašalinkite nudžiuvusius lapus ir žiedus. Taip sustabdysite bakterijų plitimą. Taip pat svarbu ir tinkamas vandens kiekis, todėl pasirinkite visoms puokštės gėlėms pritaikytą vazą.

Jeigu norite, gėlių puokštės vandenį gali papildyti įvairiais tam skirtais tirpalais, kurie prisotinti reikiamų medžiagų padeda gėlėms išsilaikyti gyvybingomis ilgiau.

Kaip išsirinkti tinkamas gėles?

Rinktis gėlių puokštes galima pagal grožį ir tikimą žmogui, kuriam dovanosite. Bet taip pat ir pagal jau anksčiau minėtus dalykus. Jeigu žinote, kad žmogus neturės daug laiko gėlių priežiūrai, rinkitės puokštę iš lengvai prižiūrimų gėlių. Taip pat labai tinkamas variantas yra džiovintos gėlių puokštės. Jos nereikalauja priežiūros, o išsilaiko gražios labai ilgai.

Taip pat atsižvelkite ir į progą. Nepersistenkite dovanodami ištaigingas gėlių puokštes smulkiomis progomis. Geriau pasilaikykite šią idėją tinkamam laikui. Jeigu nežinote, ar puokštė bus tinkama pagal progą, floristės gali jums padėti. Jos parinks tinkamas gėles ir iš jų sukomponuos tokias gėlių puokštes, kurios nustebins visus, bet tuo pačiu tiks ir progai.