Įmonių steigimas: ką svarbu žinoti norint įsteigti mažąją bendriją (MB)?

Savo verslo idėjos įgyvendinimas ir pasirinkimas įsteigti savo įmonę yra atsakingas žingsnis, todėl prieš pasirenkant norimą juridinę formą, aktualu atsižvelgti į daugelį su jomis susijusių veiksnių. Viena populiariausių juridinių formų, šiandien pasitelkiamų norint įsteigti įmonę yra mažoji bendrija (MB). Kuo ji ypatinga, kodėl verta ją rinktis ir kaip ją įsteigti?

Įmonės steigimas: kodėl verta rinktis MB?

Mažoji bendrija yra puikus sprendimas asmenims, norintiems kurti smulkųjį, nereikalaujantį didelių investicijų ar šeimos verslą. Jos steigėjai gali būti tik fiziniai asmenys, o dėl patrauklių mokestinių lengvatų, ją dažnai renkasi jauni, iki 29-erių metų verslininkai. Vienas didžiausių MB privalumų yra tas, kad jos steigėjai už neįvykdytas mažosios bendrijos prievoles atsako tik įmonės turtu, o ne savo asmeniniu, yra laikomi ribotos civilinės atsakomybės asmenimis. Ši juridinė forma pasižymi tuo, kad reikalavimas dėl minimalaus kapitalo dydžio nėra nustatytas, ją gali steigti daugiau nei vienas asmuo, tačiau mažosios bendrijos steigėjų kiekis yra ribojamas iki 10 asmenų. Dėl šių priežasčių, MB neretai yra laikoma tarpininke tarp individualios veiklos formų ir UAB. Mažosios bendrijos valdymo klausimai yra apsprendžiami pačios bendrijos narių, tačiau svarbu prisiminti, kad ją reglamentuojančiuose teisės aktuose nėra patvirtinta sprendimų priėmimo tvarka, pelno pasidalijimo tvarka ir kiti aktualūs verslo valdymo aspektai, į kuriuos svarbu atsižvelgti dar prieš steigiant įmonę tam, kad išvengtumėte problemų ateityje.

Mažosios bendrijos (MB) steigimas –  kreipkitės į Justicija.eu komandą!

Įmonės steigimas su MB: nuo ko pradėti?

Norėdami įsteigti savo įmonę ir pasirinkdami MB, visų pirma numatykite jos pavadinimą, surinkite steigėjų duomenis ir nuspręskite dėl jos registruoto adreso. Jeigu steigiate MB kaip vienas asmuo, Jums tereikia paruošti steigimo aktą bei nuostatus, tačiau jei įmonę steigiate ne vienas, svarbu sudaryti mažosios bendrijos steigimo sutartį ir gauti visų jos steigėjų parašus. Lyginant su UAB steigimu, MB steigimas yra daug paprastesnis ir užima mažiau laiko, tačiau visgi yra svarbu ją įregistruoti teisingai. Šiame procese Jums gali padėti patyrę specialistai, kurie pakonsultuos visais susijusiais klausimais, padės paruošti MB steigimo dokumentus bei pateikti juos registracijai tam, kad galėtumėte pradėti savo verslą su MB greičiau nei per vieną savaitę.