Kada geriausia pradėti ieškoti privataus darželio savo vaikui?

Kuomet gimsta vaikas, tėvų galvose atsiranda dar neregėtos problemos, mintys ir uždaviniai. Kol šiam pasaulyje jo nebuvo, net sunku buvo patikėti, kad toks mažas vaikas gali kelti tokius didelius uždavinius tėvams. Pati kūdikystė trunka pakankamai trumpai, o vėliau prasideda pačių įvairiausių iššūkių gyvenimas. Jeigu tėvais buvo tampama pirmą kartą, tai tuomet nežinomybę ateities gali pakankamai gąsdinti. Tikriausiai vienas iš didesnių iššūkių, su kuriais susiduria tėvai yra darželis. Visada kyla pačių įvairiausių klausimų ir neaiškumų, tačiau tai yra visiškai natūralu, nes su tuo, su kuo nebuvo susidurta anksčiau, dabar gali kelti nemažai problemų. Todėl šiame straipsnyje norime atsakyti į vieną svarbų klausimą kada reikia pradėti ieškoti vaikui privataus darželio.

Kuo tai pradėsite daryti anksčiau, tuo turėsite didesnius šansus užsitikrinti vietą

Tikriausiai kiekvienas tėvas žino, kad konkurencija gauti vietą norimame darželyje ar mokykloje yra pakankamai didelė, todėl ieškojimo ir rezervavimo nereikėtų nukelti į pačias paskutines dienas, kada vaikas turėtų pradėti lankyti. Tokia taisyklė ypač galioja didesniuose miestuose, kur gyvena didesnis žmonių kiekis, todėl automatiškai ir konkurencija yra didesnė, tad tokios vietos yra išgraibstomos. O jeigu privatus darželis yra populiaresnis, jeigu nusivėlinsite, šansų jį gauti bus ganėtinai mažai. Tad patartina pradėti ieško ir rezervuoti vietą likus pusmečiui iki tos datos, kada norite, kad vaikas pradėtų lankyti darželį. Privačius darželius rinktis yra patogu dėl to, kad ten nebūtina pradėti nuo rugsėjo pirmosios, jeigu yra vietos, jį lankyti galima pradėti ir vėliau.

Kokie būdai labiausiai pasiteisina ieškant privataus darželio?

Jeigu jau pradėjote galvoti apie privataus darželio paieškas, tai galite pasinaudoti šiais patarimais:

  • Vienas patogiausių būdų yra ieškoti internete, nes taip galite surasti visą jums aktualią informaciją.
  • Yra įvairios grupės, į kurias įstojus bus galima sužinoti, kokie yra atsiliepimai apie įvairius darželius.
  • Galima bendrauti su privačiais darželiais tiesiogiai telefonu ar el. paštu, o vėliau tikriausiai išsirinkus kelis variantus bus norima juos aplankyti gyvai.

Ką turi turėti privatus darželis, kad jį būtų galima pasirinkti?

Renkantis darželį niekada nereikia pamiršti atkreipti dėmesį į tai, kokį ugdymą jis yra pasirinkęs. Jeigu darželyje propaguojama kontekstinio ugdymo programa, tuomet galite būti tikri, kad sprendimą padarėte labai gerą, nes tokia programa duoda labai daug naudos jūsų vaikui ir pats mokymasis yra įdomesnis.