Kraujo tyrimai: širdies ligų testai

Širdies ligos yra problema, į kurią tikrai nereikia žiūrėti pro pirštus, ypač vyresnio amžiaus pacientams. Todėl rekomenduojama nuolatos atlikti planinę sveikatos patikrą net ir tiems, kurie iki tol neturėjo panašių ligų, tačiau vis tiek priklauso vienai iš rizikos grupių. Kraujo tyrimai gali padėti iš anksto diagnozuoti tokias ligas ir parinkus tinkamą gydymą užkirsti kelią tolimesnei jų raidai.

Dažniausiai iš paciento yra paimamas nedidelis kraujo mėginys, kuris po to ištiriamas specialiose laboratorijose. Gali būti, kad jį atlikti galės ir šeimos gydytojas ar slaugė, tačiau gali būti, kad teks vykti į ligoninę ar privačią kliniką. Paprastai tokie testai yra atliekami taip:

  • Pirmiausia ranka yra dezinfekuojama su antiseptiku;
  • Viršutinė jos dalis įtempiama su turniketu ar elastine virve tam, kad būtų sudaromas spaudimas ir išryškėtų venos;
  • Į jas yra bedama speciali adata, kuria yra paimamas mėginys į švirkštą ar kitą specialią talpą;
  • Paėmus mėginį adata ištraukiama, o likusi žaizda yra užspaudžiama tam, kad būtų sustabdytas galimas kraujavimas.

Žinoma, kad iš pirmo žvilgsnio tokia procedūra neskamba maloniai, tačiau ji trunka vos keletą minučių, o jos rezultatai gali parodyti nemažai informacijos apie širdies darbą. Tarkime, kad jos raumuo buvo pažeistas infarkto metu, tai to pasėkoje organizmas išleidžia specialias medžiagas į kraują. Tokie testai parodo jų kiekį ir kaip jos pažeidžia širdį. Kraujo tyrimai gali patvirtinti, kad turėjote širdies smūgį ir kiek jis padarė žalos organizmui. Pastarieji tai taip pat padeda Jūsų gydytojui sudaryti veiksmų planą, kuris leis nustatyti bei sumažinti smūgio pasikartojimą.

Kažkokio išskirtinio pasiruošimo tokioms procedūroms dažniausiai nereikia, tačiau šeimos gydytojas atsižvelgdamas į sveikatos būklę vis dėl to gali paprašyti pasilaikyti dietos ar atsisakyti kai kurių maisto produktų. Taip pat reikia užtikrinti, jog vartojate pakankamai skysčių, nes tokiu atveju venos yra lengviau pastebimos rankoje.

Kadangi tokie kraujo tyrimai yra svarbūs vyresnio amžiaus pacientams, todėl reikėtų užtikrinti, kad jie yra susipažinę su širdies ligų keliamos grėsmėmis. Daugiau apie šias procedūras galima sužinoti čia: https://www.testamide.lt