Lietaus vandens talpykla mūsų augalams. Kodėl tai naudinga?

Mus supantys augalai paprastai labiau mėgsta lietaus vandenį, nei iš vandentiekio. Kodėl? Nes lietaus vanduo yra pripildytas naudingais mineralais, nėra druskų ir yra itin minkštas. Kam naudoti mokamą vandentiekio vandenį, kai galime pasinaudoti natūraliu ir nemokamu gamtos šaltiniu? Juk esant intensyvesniam lietui, krituliai susigeria tiesiai į žemę ir lieka nepanaudoti. Todėl lietaus vandens talpykla gali padaryti dvigubą naudą – tiek suteikti vertingesnį vandenį kambario augalams, tiek leisti sutaupyti pasinaudojant gamtos šaltiniais. Vos viena lietaus vandens talpykla ir palijus intensyviau – ši investicija atsipirks itin greit.

Kur gali būti įrengiama lietaus vandens talpykla?

Paprastai visos lietaus vandens talpyklos yra montuojamos po žeme. Įkasama vandens lietaus talpykla tam, kad negadintų kraštovaizdžio ir papildomai neužimtų vietos gyvenamojoje teritorijoje. Gali būti šios talpyklos naudojamos tiek namų, buities reikmėms, tiek sodo nameliuose. Sodo lietaus vandens talpykla skirta laistyti vejai, gėlėms, augalams, plauti mašiną. Na o namų sistemą galima naudoti ir kambarių plovimui, ir skalbimui, ir kambarinių augalų laistymui, automobilio plovimui ir panašiai.

Ar nuotekų valymo įrengimai gali sugesti?

Paprastai nuotekų valymo įrengimai būna kokybiški ir jei jie yra įrengti teisingai pagal nurodymus, visada laiku aptarnaujami bei teisingai prižiūrimi – jie dažniausiai negenda, na ir keitimo ar tam tikrų dalių atnaujinimo reikalauja tik tuomet, kai baigiasi „vartojimo“ laikotarpis ir yra susidėvėjimas. Tad visada specialistai rekomenduoja klientams ne tik įsigyti gaminį, bet ir atkreipti dėmesį į priežiūrą bei visas taisykles (montavimo, aptarnavimo ir panašiai). Nuotekų valymo įrengimai paprastai yra daugiamečiai ir jie tarnauja ilgai, todėl daug gedimų neturėtų būti.

Nuotekų valymo įrengimai ir specifinės nuotekos

Būna ir taip, jog nuotekų valymo įrengimai kartais negali išvalyti tam tikrų, specifinių nuotekų, tokių kaip gausus riebalų ar augalinės kilmės aliejų kiekis, taip pat itin didelis buitinių valymo priemonių kiekis, naftos gaminių patekimas į bendrąsias nuotekas. Jeigu šios medžiagos patenka ir norima, kad nuotekų valymo įrengimai jas išvalytų – reikia arba sumažinti specifinių nuotekų kiekius arba papildomai statyti riebalų skirtuvą, kuris padėtų atskirti riebalus nuo bendrųjų nuotekų ir tuomet nuotekų valymo įrengimai galėtų sklandžiai toliau atlikti savo darbą.

Ar vienuose namuose gali būti tiek lietaus vandens talpykla, tiek nuotekų valymo įrengimai?

Žinoma, kad gali. Kadangi šie abu įrenginiai yra kasami po žeme – jie nei užima vietos, nei gadina kraštovaizdį, kas reiškia, jog galima drąsiai įsigyti abu įrenginius, juos naudoti ir turėti vienoje teritorijoje. Na taip pat su šiais įrenginiais tausoti aplinką bei pasinaudoti atsinaujinančiais gamtos šaltiniais. Taigi visuomet skatiname naudoti tai, kas kokybiška, naudinga ir draugiška mus supančiai aplinkai.