Atėjus laikui pasirinkti naują vakuuminį siurblį ar siurblių komplektą, nesvarbu, ar tai būtų nauja sistema, ar reikia atnaujinti esamą, svarbu atsižvelgti į keletą pagrindinių veiksnių.
Nustatyti reikalingą siurblio tipą (-us) ir reikiamą siurbimo galią
Įvairūs veiksniai turi įtakos bendram vakuuminio siurblio efektyvumui ir galimybėms. Kiekvienas siurblys reikalauja savo proceso sąlygų, turi savo veikimo diapazoną ir siūlo savo privalumų bei apribojimų rinkinius. Šios savybės priklauso nuo keturių veiksnių:
- Vakuumo lygis ir siurbimo greitis.
- Proceso arba taikymo poveikis siurbliui.
- Siurblio poveikis procesui arba taikymui.
- Kaina ir priežiūra.
Vakuumo lygis ir siurbimo greitis yra labai svarbūs aspektai. Tai veikia visus kitus veiksnius. Tipiškos klasifikacijos ir diapazonai apima: Grubus vakuumas: nuo 103 mbar iki 1 mbar. Vidutinis vakuumas: nuo 1 mbar iki 10-3 mbar. Didelis vakuumas: nuo 10-3 mbar iki 10-7 mbar. Itin didelis vakuumas: 10-7mbar iki 10-12mbar. Itin didelis vakuumas: mažesnis nei 10-12 mbar.
Siurbimo greičio diapazono grafika. Forvakuuminių siurblių siurbimo greitis matuojamas m3h-1, o aukšto vakuumo siurbliams naudojamas l/s: 1m3h-1= 3,6 l/s. Renkantis tinkamą siurbimo greitį reikia atsižvelgti į du dalykus: Išsiurbimo laikas prieš pradedant procesą – jis turi būti kuo trumpesnis, kad būtų sumažintos gamybos sąnaudos. Proceso srautai – čia siurbimo greitis turi išlaikyti atitinkamą slėgį, kai naudojamos proceso dujos.
Atsižvelgiant į tikslinį vakuumo lygį ir išsiurbimo laiką, gali prireikti įvairių vakuuminio siurblio technologijų. Vakuumo siurblys – veikiantys grubaus ir vidutinio vakuumo diapazonuose. Šio tipo siurbliai veikia suspaudžiant dujas ir išleidžiant į atmosferą. Taikymas apima maisto pakavimą, terminį apdorojimą ir džiovinimą šalčiu. Didelio ir ypač didelio vakuumo siurbliai, tokie kaip turbosiurbliai ir difuziniai siurbliai, veikia tik kartu su forvakuuminiu siurbliu ir veikia molekulinio perdavimo metodu. Taikymas apima dengimą, metalurgiją ir analitinius pritaikymus. Joniniai, neišgaruojantys geteriniai siurbliai ir kriosiurbliai veikia sulaikydami dujas. Kriosiurblio atveju tai pasiekiama užšaldant dujas. Tam tikrais etapais reikalinga evakuacija ir retkarčiais atlikti išankstinę evakuaciją. Taikymas apima mokslinius tyrimus ir plėtrą, didelės energijos spindulių linijas ir erdvės modeliavimą.