Žoliapjovių dalys ir pagrindiniai žoliapjovių gedimai

Jeigu turite nuosavą namą, tai tikriausiai prie jo turite bent jau nedidelį žolės lopinėlį, kurį reikia prižiūrėti. Ypač didelio dėmesio žolė reikalauja vasaros laikotarpiu. Verta pripažinti, kad jeigu žolė bus netinkamai prižiūrima, ji nebus graži ir kiemas neatrodys taip tvarkingai, kaip norėtųsi. Labai didelį efekto tvarkingumą daro tinkamas žolės ilgis. Tad praktiškai jeigu norite visada kiemo žolę palaikyti tvarkingą, ją reikia pjauti kas 3-4 dienas. Tad kaip matome, toks darbas yra labai dažnas, tad be žoliapjovės, vargu, ar būtų galima apsieiti. Kadangi ji naudojama pakankamai dažnai, tai natūralu, kad tam tikrais atvejais ji sugenda ir reikia pakeisti tam tikras jos dalis. Todėl žoliapjovių dalys ir jos gedimai yra glaudžiai susiję, tad apie tai ir norime papasakoti šiame straipsnyje.

Žoliapjovės kuras ir alyva

Viena dažniausių problemų, su kuriomis galima susidurti yra kuro arba alyvos problemos. Jeigu žoliapjovė veikia kuro pagalba, tai reikia žinoti, kad jis užsibuvęs per ilgai kuro bake gali pasenti ir tai gali būti pagrindinė priežastis, kodėl šis įrenginys neveikia. Jeigu nėra numatyta jokių kitų niuansų, tai paprastai įpiltas kurias į tokią žoliapjovę tinkamas naudojimui yra apie mėnesį. Todėl į tai dėmesį reikėtų atkreipti, nes nebūtinai žoliapjovių dalys gali sugesti, o tiesiog daugiau dėmesio reikia skirti kurui. Lygiai tokia pati situacija gali būti ir su alyva. Tik šios priemonės neturėtų būti per daug ar per mažai. Tad jeigu norite apsidrausti, geriausia prieš kiekvieną žolės pjovimą ją patikrinti.

Pulsuojantis variklis

Tai dar viena iš gana dažnai pasitaikančių žoliapjovės problemų, todėl jeigu ir jūs tai pajutote, nebūtinai turite galvoti, kad tai yra labai didelė problema ir ją galima ištaisyti tik pakeičiant žoliapjovę. Tačiau tam tikrais atvejais gali būti nedidelė problema ir tiesiog reikia pakeisti uždegimo žvakes. Tad jeigu esate iš tokių, kur apie tokius darbus nusimanote, tai tokios žoliapjovių dalys gali būti kuo puikiausiai pakeičiamos patiems. Tačiau jeigu tokį darbą atlikus problema vis tiek išlieka, tada ją reikėtų vežti pas specialistą, kad viską pasižiūrėtų nuodugniau.

Problemos su peiliu

Dar viena problema, su kuria galima susidurti dažnai yra ta, kad pjovimo peilis nebesisuka arba jis sukasi netinkamai ir žolė atrodo tarsi iškandžiota. Tad pirmiausia reikia pasižiūrėti, ar jam tinkamai suktis netrukdo susikaupusi žolė prie pjovimo peilio, jeigu tai nutiko, ją reikėtų pašalinti ir apskritai viską reikėtų išvalyti kaip įmanoma švariau, kad problema kartotųsi kaip įmanoma rečiau. Aišku, tokia problema gali būti pati paprasčiausia ir tikriausiai lengviausiai sutvarkoma, tačiau tai gali būti ne visada, kartais nutinka taip, kad peilis nėra sumontuotas tinkamai.