Pasiruošimas kelionei į Egiptą

Pačių dažniausių atostogų krypčių pasirinkimas yra šiltieji kraštai. Kadangi mūsų klimatas šilumos duoti per daug negali, tad atostogos visada dažniausiai praleidžiame ten, kur yra geras oras, šviečia saulė ir lietaus tikimybė yra labai nedidelė. Viena tokių krypčių yra Egiptas. Tai egzotiška šalis, kurioje vyrauja visai kitoje papročiai, taisyklės ir kiti panašūs dalykai. Todėl norint ten išsiruošti, reikia turėti nemažą žinių bagažą, kuris leistų atostogas praleisti labai patogiai.

Puikios sveikatos užtikrinimas

Kad kelionė į Egiptą būtų linksma, be didelių problemų, turbūt vienas svarbiausių dalykų, kuriuo reikėtų pasirūpinti yra sveikata. Jeigu ji bus sutrikdyta, tuomet atostogos gali būti ne tokios geros, kaip planavote. Todėl, kad nepakenktumėte sau, iš anksto reikėtų žinoti tam tikrus dalykus:

  • kreipti dėmesį, kokį vandenį geriate. Jeigu kas nors jums pasiūlys jau įpilto vandens į stiklinę, jo reikėtų atsisakyti, nebent jis bus įpiltas prie jūsų akių. Pats geriausias būdas yra rinktis vandenį, kuris yra uždaruose buteliukuose. Taip būsite tikri, kad jis nėra įpiltas iš čiaupo ir taip galėsite save apsaugoti nuo įvairių bakterijų.
  • apsaugai nuo vabzdžių. Ten visa gyvūnija yra visai kitokia, nei kad mes esame pripratę matyti pas save, tad ir jų įkandimai gali būti visai kitokie, nei kad žinome. Tad tokia apsauga yra būtina, nes net ir nedidelio vabzdžio įkandimas gali sukelti neigiamas reakcijas.
  • aukšti higienos standartai. Egipte yra tokia kultūra, kad ne viskas ir visur yra labai švaru, todėl laikytis švaros tiesiog yra būtinybė. Todėl reikėtų rankas plauti ne vien tik prieš valgį, bet kaip įmanoma dažniau.

Dokumentų pasirūpinimas

Egiptas yra tokia šalis, į kurią pakliūti nėra taip paprasta, jeigu neturi tam tikrų dokumentų. Tad kai jau pradėsite planuoti kelionę į šią šalį iš karto patartina rūpintis ir dokumentas, nes kartais jų pagaminimas gali užtrukti. Norint pakliūti į Egiptą yra reikalingas pasas. Taip pat verta žinoti, kad asmens tapatybės kortelė šioje situacijoje nebus tinkama. Tad jei tokio dokumento neturite jį reikia užsisakyti. Taip pat prieš kelionę verta pasidomėti ir viza, ji taip pat patekimui į Egiptą yra privaloma. Dar labai svarbu pasirūpinti kelionės draudimu, kuris gali apsaugoti nuo labai didelių išlaidų, jeigu kelionės metu įvyko nelaimė.

Kaina

Tokios kelionės gali kainuoti labai įvairiai, nes tam įtakos gali turėti labai daug dalykų. Pirmasis gali būti tas, kad kaina gali kisti priklausomai nuo pasirinkto viešbučio ar maitinimo tipo. Dar vienas dalykas, kuris gali daryti įtaką kainai yra pasirinktas laikas, kada tokia kelionė yra planuojama. Jeigu į ją skrisite sezono metu, tuomet ji kainuos brangiau, jeigu atvirkščiai – tuomet ji kainuos pigiau.