Jeigu yra lankomas karatė užsiėmimas, tad nenumaldomai artėja tas laikas, kai reikės dalyvauti varžybose. Pirmoji kova yra labai svarbi, nes taip įgaunama patirtis, susidaromas įvaizdis, kaip jos vyksta ir panašiai. Kad pasiruošimas būtų paprastesnis, šiame straipsnyje pateikiame kelis patarimus, kurie leis jų laukti ne su tokiu dideliu jauduliu, nes tai bus kur kas paprasčiau laimėti ir džiaugtis pergale.
Reikia nusiteikti ne tik fiziškai
Žiūrint iš šono, gali pasirodyti, kad karatė yra tik fizinė jėga, kuriai būtina pasiruošti tik tam tikrais judesiais ir kitais panašiais dalykais. Tačiau pasiruošti vien tik fiziškai tikrai nepavyks. Šiame sporte psichologija yra labai svarbi, todėl toks pasiruošimas yra pakankamai svarbus. Dažniausios problemos atsiranda tada, kai:
- Suprantama, kad jūsų kovą stebės nemažai žmonių. Tai gali sukelti didelę baimę ir nepasitikėjimą, nes vis tiek šios varžybos bus pirmos ir ne kiekvienas prie didelio dėmesio yra pripratęs. Norint nugalėti baimę, visada verta galvoti apie tai, kaip jūs laimėsite kovą. Mintis nukreipiant kitur, bus lengviau pasimiršti.
- Nežinai jausmo, kuris apima laimint. Tuomet vienu kartu kyla ir baimė ir jaudulys, ir nežinomybė. Tad norint bent jau dalimi tai patirti, reikia pasidomėti karatė sportininkais, kurie daug ką yra pasiekę. Galima sužinoti, kaip jie jautėsi, ką galvojo ir kitus įdomius dalykus. Tokią ir kitą panašią informaciją galima atrasti interneto svetainėje karate-shido.lt.
- Kai nėra tiksliai žinoma, ką mokate labai gerai, o kuriose vietose reikia pasistengti. Šiuos du dalykus reikia atskirti ir tada matysite, kad turite nemažai pliusų.
Išmokti judesiai yra svarbu
Nors pirmajame punkte labiau pabrėžėme, kad labai svarbus yra psichologinis nusiteikimas, tačiau kaip bebūtų fizinis pasiruošimas irgi yra svarbus. Turite mokėti tokius judesius, kurie būtų pagal taisykles, nesužalojantys priešininko. Reikia išmokti vikrumo, staigumo, kad tik turėtumėte kuo daugiau pranašumo prieš varžovus. Tikrai ne visada reikia turėti daug jėgos, kad būtų įmanoma palaužti varžovą. Todėl jeigu jau pradėjote šį sportą, jam turėtumėte atsiduoti kaip įmanoma daugiau, kad viską greičiau išmoktumėte ir taptumėte profesionalas, kuris vėliau tik gilins žinias.
Kada verta vykti į pirmąsias varžybas?
Aišku, į pirmąsias varžybas nevažiuosite vos tik pradėjus šį sportą, turi praeiti bent jau pusmetis, kad būtų įgautos praktinės žinios ir kiti reikiami dalykai, kurie padėtų susikauti kovoje. Tik nuolatinis darbas, pastovios treniruotės ir teigiamas požiūris gali tinkamai paruošti pirmosioms jūsų gyvenimo varžyboms.