Vandens filtrai ir taupymas

Vandens filtrai ir taupyma

Nesvarbu, ar gyvenate bute, ar name, nieko nėra nemalonesnio, nei išaugusios komunalinių paslaugų sąskaitos, tiesa? Jei komunalinių paslaugų tiekėjas paslaugų įkainių nekeitė, tačiau labiau nei įprastai išaugo sunaudojamo vandens bei sunaudojamos elektros kiekis, tai yra ženklas, kad jūsų prietaisai naudoja daugiau energijos, nes yra pasenę arba gendantys. Viena iš priežasčių – kietas, kalkėtas vanduo namuose.

Vandens filtrai namams, vandens filtravimo sistemos – AquaFilter.lt

        Prietaisų priežiūra ir taupymas

Senas geras būdas – tai prietaisų priežiūra, sakysite, tačiau ar kokybiški ir brangūs prietaisai savaime genda? Tikriausiai ne arba bent jau taip neturėtų būti. Jei prietaisai, kuriuos naudojate turi vandens padavimo sistemas arba tiesiog jiems veikti reikalingas vanduo, labai svarbu užtikrinti, kad vanduo yra minkštas, neturi pašalinių priemaišų, kvapų. Tam, paprastai yra naudojami vandens filtrai, kurie apsaugo vandens padavimo sistemas nuo teršalų, saugo nuo užsikimšimų, mikrobų, kurie gali gadinti prietaisus ir, žinoma, būti kenksmingi sveikatai. Tokiu atveju, jei pats nesate meistras, reikės profesionalo pagalbos, kuri ne tik kainuos, tačiau ir negalėsite naudotis pritaisu kurį laiką, kas irgi sukels nepatogumų.

Įsirengę tinkamus vandens filtrus būsite užtikrinti, kad problemos nebesikartos ir sutaupysite laiko, energijos ir, žinoma, pinigų.

        Elektros ir vandens taupymas

Šiuolaikiniai prietaisai kuriami tokie, kurie taupo ir elektros energiją, ir vandens išteklius siekiant rūpintis aplinkos gerove ir naudoti išteklių tik tiek, kiek būtina. Tačiau net ir naujausi prietaisai gali ilgainiui veikti neekonomiškai, nes tiesiog užsiteršus nuo vamzdynuose esančių priemaišų, ims lėčiau veikti bei naudoti daugiau energijos bei vandens išteklių.

Nors ir Lietuvoje geriamas vanduo yra laikomas, kaip vienas iš geriausių pasaulyje, tačiau vis daugiau gyventojų savo namuose įsirengia vandens filtrus. Taip yra todėl, kad vandens kokybė gali pasikeisti dėl įvairiausių priežasčių. Visgi miestai plečiasi, žemės ūkis Lietuvoje yra labai aktyvus, žmogaus rankos daug prisideda prie taršos, čia atsiranda ir vandens tarša, kuri ir neigiamai įtakoja visą aplinką, kurioje gyvename.

        Plastikas yra visur

Nuo 1950 iki 2015 metų plastiko gamyba išaugo nuo 50 milijonų tonų iki 350 milijonų tonų per metus. Plastikiniai gaminiai yra patogūs, nes yra patvarūs, nebrangūs, lengvai pagaminami ir transportuojami. Tačiau jis patenka visur – į mūsų maistą, gėrimus, vandenį. Neseniai atliktame tyrime buvo ištirti net 159 vandens mėginiai iš vandens iš maišytuvų, vandens buteliukų keturiolikoje šalių. Buvo nustatyta, kad daugiau nei 80 % visų mėginių buvo mažų plastiko dalelių, o vidutiniškai 4,34 plastiko dalelės litre vandens.

Plastiko dalelės ne tik nuodys vandenį, tačiau ir gadins prietaisus, taigi, vandens filtrai gali būti vienas iš efektyviausių sprendimų tiek sveikatos apsaugai, tiek siekiant sutaupyti.