Virtuvės interjeras: modernūs patarimai ir įranga

Nors virtuvė pirmiausiai atlieka praktinę funkciją, ne mažiau norisi, kad ši patalpa būtų jauki ir stilinga. Būtent dėl to neretai nusprendžiama čia plėtoti modernų interjerą, kuriame dominuoja švarios linijos, išskirtinė apdaila ir minimalistinė estetika. Jei nuspręsite tokias idėjas pritaikyti savo virtuvėje, Jums pravers ir žemiau pateikti patarimai.

Stenkitės išsaugoti tvarką ir švarą

Tai – kone svarbiausia taisyklė plėtojant modernų interjerą. Jūsų virtuvė turėtų kalbėti pati už save, o apie netvarką šioje patalpoje reikėtų pamiršti. Tam, kad pavyktų pasiekti tokių rezultatų, svarbu pasirūpinti, kad kiekvienas daiktas turėtų savo vietą. Dar geriau, jei ta vieta nebus labai vieša – indus, puodus ir įvairius kitus reikmenis geriausia laikyti stalčiuose ir spintelėse. Ant stalviršio sudėkite tik tuos prietaisus, kurie yra naudojami itin dažnai, o kitiems verčiau paieškokite kitos vietos – tuomet aplinka atrodys itin tvarkinga.

Neutralius atspalvius derinkite su ryškesniais

Moderniame interjere dažniausiai dominuoja neutralios, lengvai derinamos spalvos, tokios kaip balta, pilka, ar, pavyzdžiui, smėlinė. Siekiant plėtoti jaukią aplinką, dažnai pasirenkami natūralūs tonai – renkantis baldus, verta atkreipti dėmesį į šviesaus medžio atspalvius. O jeigu norisi neatsilikti nuo vyraujančių tendencijų, pravartu įtraukti ir juodų detalių. Visgi, tam, kad virtuvėje netrūktų gyvybingumo, šiuos neutralius atspalvius patariama derinti su ryškiomis spalvomis, tokiomis kaip raudona, mėlyna ar geltona. Tiesa, jos neturėtų būti dominuojančios – tokius atspalvius geriausia naudoti kaip smulkesnius akcentus.

Daug dėmesio skirkite šaldytuvo pasirinkimui

Sunku nesutikti, kad šaldytuvas yra vienas svarbiausių įrenginių virtuvėje – pasirūpinkite, kad jis nestokotų modernių funkcijų. Tokia buitinė technika yra aprūpinama įvairiomis papildomomis funkcijomis ir programomis, kurios užtikrina dar patogesnį naudojimą, produktų šviežumą ir didesnį energijos efektyvumą – būtų apmaudu tuo nepasinaudoti. Savo funkcionalumu daugelį sužavi Sharp šaldytuvai: ši kompanija gali pasiūlyti itin talpių, didesnėms šeimoms pritaikytų modelių. Tačiau nesuklysite, jei pasidomėsite ir kitų gamintojų pasiūlymais.

Pirmenybę teikite funkcionalumui

Funkcionalumo nestokoja ne tik šaldytuvai, bet ir kiti virtuvėje naudojami prietaisai ir įrenginiai – įsitikinkite, kad Jus supa būtent tokia įranga. Visgi, turėtumėte nepamiršti, kad buitinė technika turi tarnauti Jums, tad atitinkamas galimybes reikėtų rinktis atsižvelgiant į savo gyvenimo būdą ir gaminimo įpročius. Tačiau jeigu pasirinksite prietaisus, kurie galės atlikti kelių įrenginių darbus ar, pavyzdžiui, padės sumažinti elektros sąnaudas, jie užtikrins, kad virtuvėje nepritrūks modernumo.

Apsvarstykite integruotos įrangos kandidatūrą

Integruoti baldai ir įrenginiai dažniausiai dar mažiau atkreipia dėmesį, tad net ir mažesnė virtuvė vizualiai tampa kiek erdvesnė. Visgi, jeigu neplanuojate atlikti kapitalinio šios patalpos remonto ir tiesiog norite papildyti sukauptą įrangą, galite rinktis ir laisvai statomus sprendimus. Pavyzdžiui, el. parduotuvėje Pigu.lt laisvai pastatomos indaplovės yra vertinamos dėl dailaus dizaino ir pasirinkimo įvairovės – čia tikrai surasite tokią, kurią pavyks priderinti prie modernaus interjero.

Nepamirškite apšvietimo

Plėtojant modernų interjerą, patariama išlaikyti pusiausvyrą tarp šviesos ir tamsos. Planuojant virtuvės apšvietimą, daugiausiai dėmesio reikėtų skirti toms zonoms, kuriose gaminate maistą. Jei erdvė yra didesnė ir šioje patalpoje ketinate degustuoti savo patiekalus, šią zoną taip pat galima apšviesti ryškiau. Galite pagalvoti apie daugiasluoksnį apšvietimą, kurį priderinsite priklausomai nuo to, kokia veikla tuo metu užsiimsite virtuvėje.

Pasitelkę šiuos patarimus, turėtumėte pakankamai lengvai išplėtoti modernią virtuvės aplinką. Visgi, svarbiausia, kad bendra atmosfera įkvėptų Jus naujiems kulinariniams atradimams – net ir tuomet, jei dėl to reikės nusižengti kelioms interjero taisyklėms.