„Žmogus, kuris supyksta dėl mažmožio, iš tikrųjų pyksta ne ant pasaulio, o ant savęs.“ – Seneka
Diena prasidėjo kaip visada: kavos puodelis, rytiniai darbai, skubėjimas. Bet tada – kažkas nereikšmingo, smulkmena, kuri atrodo buvo nesvarbi, ir nuo tos akimirkos joje viskas staiga užsiliepsnojo. Saulė išnyko iš jos minčių, o širdis prisipildė sunkumo. Užgulė vėl tas lyg iš niekur kylantis pyktis, kuris, atrodė, neturėjo nieko bendro su tikrąja situacija.
Laura nežinojo, kodėl taip jautėsi. Galbūt tai buvo nerimas, kuris kaupėsi savaitėmis. Galbūt nuovargis, kurio jai niekaip nepavyko išsklaidyti. O galbūt sena žaizda, kuri, vos palytėta vis imdavo kraujuoti?
Ji stovėjo savo svetainėje, iš lėto kvėpuodama, bandydama nurimti. Tada jos žvilgsnį pritraukė paveikslas ant sienos – tai buvo ryškiaspalvis kūrinys, kurį ji kadaise nusipirko spontaniškai, vos tik jį pamačiusi. „Tai suteiks tavo namams gyvybės,“ – tuomet sakė draugė. Tačiau dabar ji suprato, kad tas paveikslas kėlė dar didesnę įtampą. Jis buvo per ryškus, per chaotiškas, tarsi atspindėjo visą tą sumaištį, kuri virė jos viduje.
Erdvė, kuri atspindi mūsų vidų
Laura prisiminė kažkur skaitytą mintį, kad mūsų aplinka – tai mūsų vidinio pasaulio atspindys. Jei ji jautė nerimą, jei nuolat į viską reaguodavo pernelyg stipriai, galbūt jos erdvė taip pat buvo per daug triukšminga?
Tą vakarą ji pradėjo ieškoti būdų, kaip sukurti ramesnę atmosferą savo namuose. Skaitė apie spalvų poveikį emocinei būsenai, apie tai, kaip paveikslai ant drobės gali būti ne tik dekoracija, bet ir sąmoningai parinktas įrankis vidinei harmonijai pasiekti.
Ji apsilankė tavopaveikslai.lt ir netrukus rado kūrinį, kuris ją patraukė: švelnios linijos, ramūs, pastelinių tonų potėpiai. Tai buvo visiška priešingybė nei tas paveikslas ant drobės, kuris iki šiol kabėjo ant jos sienos. „Tai paveikslas, kuris primins man, kad gyvenime nereikia skubėti“, – pagalvojo ji.
Paveikslai ant sienos – emocinio stabilumo inkarai
Po kelių dienų naujasis paveikslas jau buvo pakabintas. Jis nebuvo tik dekoro detalė – tai buvo jos naujas sąmoningas pasirinkimas. Ji nusprendė, kad nuo šiol, kai pajus kylantį pyktį ar nerimą, ji atsisės priešais jį, leis sau tiesiog stebėti spalvas ir linijas, pasistengs ramiai kvėpuoti.
Ir tai veikė. Po kelių savaičių Laura pastebėjo, kad reaguoti į smulkmenas tapo lengviau – ji galėjo pagauti tą akimirką, kai emocija tik pradeda kilti, ir pasirinkti, ką su ja daryti. Ji pradėjo suvokti, kad pyktis dažnai yra tik signalas – apie neišsakytus poreikius, vidinį nerimą ar nuovargį. Ir kai ji skirdavo laiko sau, kai apsupdavo save tuo, kas ramina, tas signalas tapdavo švelnesnis.
Kodėl svarbu rinktis tinkamą vizualinę aplinką?
Mokslininkai jau seniai tyrinėja, kaip menas veikia žmogaus emocijas. Švelnios spalvos gali padėti atsipalaiduoti, abstrakcijos leidžia mintims klaidžioti ir atrasti naujas perspektyvas, o harmoningi paveikslai ant drobės gali tapti raminančiais inkarais kasdienybėje.
Ne visada galime kontroliuoti tai, kas vyksta mūsų gyvenime, bet galime sąmoningai kurti aplinką, kuri mus palaikytų. Modernūs paveikslai ar abstraktūs paveikslai gali būti ne tik interjero detalė, bet ir asmeninė erdvės terapija – priminimas, kad viskas yra laikina, kad mes galime rinktis, kaip reaguoti, kad kiekvieną dieną galime sukurti iš naujo.
Paveikslai kaip kelias į vidinę ramybę
Laura suprato, kad pokyčiai neprasideda staiga. Jie ateina po mažų, sąmoningų sprendimų – pasirinkti spalvą, kuri ramina, sukurti erdvę, kuri įkvepia, atrasti tai, kas iš tikrųjų padeda.
Ir galbūt kiekvienas iš mūsų galime pradėti nuo ko nors paprasto – galbūt tai bus vienas ar keli paveikslai ant sienos, kurie primins, kad pyktis – tai tik praeinantis šešėlis, o tikroji mūsų prigimtis yra ramybė.
Jei ir tu ieškai harmonijos savo erdvėje, apsilankyk tavopaveikslai.lt ir atrask, kaip menas – kabantys paveikslai ant sienos gali tapti tavo vidiniu vedliu į ramesnį, sąmoningesnį gyvenimą.