Ar verta pirkti komercines patalpas Vilniuje?

Kalbant apie nekilnojamąjį turtą pirmoji mintis, kuri šauna į galvą yra butai. Juos galima paleisti nuomai ir taip susikurti papildomų pajamų. Tačiau ne vien butai gali būti naudinga investicija. Atlikti įvairūs tyrimai parodė, kad beveik visos nusipirktos komercinės patalpos Vilniuje atsiperka per labai neilgą laikotarpį. Tad kodėl toks nekilnojamas turtas irgi susilaukia nemažai dėmesio papasakosime šiame straipsnyje.

Kodėl komercinių patalpų įsigijimas gali būti naudingiau nei butas?

Turbūt viena pagrindinių ir svarbiausių priežasčių, kodėl komercinės patalpos Vilniuje yra palankesnis sprendimas, nei kad įsigyti butą yra ta, kad jos gali nešti žymiai didesnį pelną. Be to, tokios patalpos labai dažnai yra netoli miesto centro, o kaip žinia, ten yra patraukliausios vietos atsidaryti įvairiems biurams ir nedidelėms įmonėms. Tad tokios patalpos labai didelė tikimybė, kad generuos pakankamai dideles pajamas. Su komercinėmis patalpomis gali būti tik tokia problema, kad jų pasirinkimas nėra toks didelis, kaip butų arba jos išparduodamos labai greitai. Todėl jei ruošiatės investuoti į tokį nekilnojamą turtą, reikia nusiteikti, kad paieškos gali užtrukti. Bet jei bus rastas geras rezultatas, sėkmė praktiškai garantuota.

Kokios komercinės patalpos susilaukia daugiausia dėmesio?

Tikriausiai jau supratote, kad komercines patalpas pirkti tikrai verta. Kad ir kokios jos bebūtų, vis tiek nemažą pelną galima susikurti. Tačiau jeigu norite būti iš tiesų paklausūs, tuomet verta investuoti į šiuolaikines patalpas, kurios orientuojasi ne tik į verslus, bet patogumą sukuria jų darbuotojams ar klientams, kurie lankosi. Tad ypač paklausios tokios komercinės patalpos, kurios yra patogioje susisiekimo vietoje, aplink jas sukurtos infrastruktūros, galima rasti gamtos, kur pasivaikščioti, yra pakankamai vietos pasistatyti automobilį ir klientams ir darbuotojams. Tokiose patalpose turėtų būti sukurta gera aplinka dirbti, šiuolaikiškai įrengtos poilsio zonos. Komercinių patalpų išvaizda taip pat turi nemažai įtakos populiarumui. Apibendrintai galima teigti, kad svarbu orientuotis į šiuolaikiškumą, patogumą, tvarumą ir kitus panašius dalykus.

Kokios vyrauja komercinių patalpų kainos?

Nustatytų tam tikrų ribų nėra, nes kaina priklauso nuo labai daug aspektų. Labai sunku lyginti, jeigu patalpos bus randamos ne miesto centre, pats pastatas nebus pats šiuolaikiškiausias, dydis nebus pats didžiausias su patalpomis, kurios yra per kelis aukštus, pastatas šiuolaikiškas, prie jo galima atvažiuoti įvairiu transportu ir panašiai. Tokios kainos gali skirtis net kelis kartus. Tad kiekviena patalpa yra vertinama individualiai ir tik įvairūs kriterijai gali nusakyti jos kaina. Bet galima teigti vieną, kad įsigytos bet kokios komercinės patalpos gali nešti mažesnį ar didesnį pelną.