Individuali veikla pagal pažymą: kokie yra tokios veiklos pliusai ir minusai?

Vargu ar būtų įmanoma surasti tokį darbą, kuriame matytume tik teigiamas arba neigiamas puses. Bet kokioje veikloje yra dvi pusės. Ne išimtis yra ir individuali veikla, kuri vykdoma pagal pažymą. Tad šiame straipsnyje aptarsime, kokius pliusus ir minusus galima įžvelgti ir ar verta rinktis tokį darbą.

Individualios veiklos pagal pažymą pliusai

Turbūt pagrindinis pliusas, kurį galima įžvelgti yra tas, kad užsiimant individualia veikla tik jūs pats esate atsakingas už savo darbą, visada galite rinktis jo tiek, kiek norite. Taip pat nereikia turėti griežto grafiko, kuris nurodytų, kad būtinai darbą reikia pradėti vieną ar kitą valandą. Dar vienas pliusas, kurį gali duoti individuali veikla pagal pažymą yra tas, kad visada galima dirbti iš namų, nereikia važiuoti į biurą ar kitą darbo vietą. Tad taip galite sutaupyti nemažai pajamų, kurios bus išleidžiamos degalams ar automobilio eksploatacijai. Pliusas ir tas, kad nereikia pirkti oficialių drabužių, su kuriais dažniausiai reikia eiti į  darbovietę,  pakanka vienos oficialesnės aprangos, su kuria, jei reikės, bus galima nuvykti į susitikimus. Individualios veiklos pažymėjimas suteikia galimybę verstis tokia veikla, kokia tik norite, tad galite nesunkiai atrasti sau norimą ir mėgiamą sritį ir mėgautis vykdoma veikla.

Individualios veiklos pagal pažymą minusai

Kaip ir kitose veiklose, tai ir čia galima atrasti tam tikrus minusus, bet jie nėra tikrai labai dideli. Pirmasis minusas, kurį galima išskirti tas, kad vienu kartu reikia sumokėti visus mokesčius, kurie susikaupė per metus. Bet mokant tinkamai valdyti visas pajamas, tai negali būti didelė kliūtis, nes tiems, kas moka elgtis su pinigais turbūt nėra didelio skirtumo ar mokesčius mokėti 12 kartų per metus ar tik vieną. Dar vienas minusas gali būti tas, kad užsiimant tokia veikla, darbo valandos gali būti neskaičiuojamos. Tačiau labai dažnai pasitaiko ir tokia situacija, kai užimant aukštesnes pareigas yra dirbami viršvalandžiai, už kuriuos nėra mokama. Tad jeigu dirbant pagal individualią veiklą dirbsite ilgiau, tada žinosite, kad tos valandos nenuėjo veltui ir už jas tikrai sulauksite atlygio. Dar vienas minusas, kuris gal kam nors gali būti aktualus, kad darbas vykdomas ten, kur ir gyvenama, tai yra  namuose. Tačiau vykdant tokią veiklą, aplinką nesunku pakeisti. Visada galite vykti atostogų ir ten dirbti pagal savo galimybes. Taip pat galite lankytis kitose vietose, kur darbo sąlygos bus palankios.

Ar verta rinktis tokį darbą?

Kaip matome iš pateiktų argumentu, tokią veiklą vykdyti tikrai verta, jeigu turite norą, užsispyrimą ir puikią idėją, kuri sudomintų daugelį. Įdedant daug pastangų ir darbo, dažniausiai tokia veikla atneša naudos ir tuomet galite pamiršti darbą kitiems ir dirbti tiek, kiek norite patys.