DABARTINIS POILSIS NIDOJE: KO TIK PAGEIDAUSITE, TĄ GAUSITE

DABARTINIS POILSIS NIDOJE: KO TIK PAGEIDAUSITE, TĄ GAUSITE

Poilsis – tiek fizinis, tiek emocinis ar psichologinis – gali būti reikalingas bet kuriuo metų laiku. Ir tas poreikis priklausomai nuo daugybės veiksnių, pavyzdžiui, darbo pobūdžio, gyvenimo aplinkybių ir asmeninių norų. Kiekvienam poilsio norisi savaip: vieni nori ramybės, gaivaus oro ir jaukių pasivaikščiojimų, kiti – jūros ir saulės vonių, treti – kultūros ir kultūrinių pažinčių, o yra ir tokių, kurie pageidauja ilgalaikio poilsio, apimančio viską – tiek aktyvią, tiek pasyvią veiklą. Kaip tokį poilsį atrasti Lietuvoje? Atvykti į Nidą.

Nida svečius pasiruošusi priimti visus metus ir veiklos čia siūloma kiekvienai žmonių amžiaus grupei. Nidoje gausu lankytinų ir į UNESCO paveldą įtrauktų objektų, užsiėmimų, jaukių parduotuvėlių, poilsio zonų, restoranų ir nuomos Nidoje variantų, kurie užtikrina, kad poilsis Nidoje būtų ne tik be rūpesčių, bet ir labai malonus.

Norintiems ramybės, gaivaus oro ir jaukių pasivaikščiojimų

Nors leidžiant laiką Nidoje, džiugina šimtametė gamta, siauri miško takeliai, pušynėliai, raminantis paukščių čiulbesys ir švelniai ošiantis vėjelis, tačiau bevaikštant po šį unikalų Lietuvos kurortą, galima atrasti ir dar kai ką, kas sužavi ir labai praturtina. Poilsis Nidoje tiems, kurie mėgsta ilgus pasivaikščiojimus, gali pavirsti tikru atradimų laiku. Ilgai vaikščiodami neabejotinai atrasite ypatingąją Parnidžio kopą – tai viena aukščiausių smėlio kopų Europoje. Parnidžio kopos viršūnėje įrengta apžvalgos aikštelė, iš kurios atsiveria nuostabių Nidos kopų vaizdai. O visai šalia yra ir maždaug dviejų kilometrų ilgio Parnidžio pažintinis takas, prasidedantis Tylos slėniu. Jo pradžią žymi Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimui skirtas koplytstulpis, pastatytas 1991 metais. Neaplenkti reikėtų ir Urbo kalno, ant kurio stūkso žymusis Švyturys.

Pasivaikščiojimų metu Nidoje aptiksite ir daugiau įvairių skulptūrų, paminklų. Pavyzdžiui, „Jūratė ir Kastytis“, „maestro Vytautas Kernagis“, „Nidos Briedis“ ir daugybė kitų. Visi jie turi savo atsiradimo istoriją, pasakoja savo legendą.

Norintiems jūros ir saulės vonių

Kad ir koks poilsis Nidoje pasirinktas, reikėtų neužmiršti, kad Nida – pajūrio kurortas. Tad prisilieskite prie auksu tviskančio kopų smėlio, išsimaudykite Baltijos jūroje ir pasimėgaukite saulės voniomis, organizmą praturtinančiomis vertingu vitaminu D.

Norintiems kultūros ir kultūrinių pažinčių

Ar pageidausite kultūrinių renginių, ar kultūrinių objektų, ar rimtos pažinties su kurortiniu miesteliu, poilsis Nidoje visa tai gali suteikti. Kasmet Nidoje vyksta daugybė renginių – pradedant populiariausiais festivaliais ir baigiant menininkų susibūrimais, muzikos mylėtojų ar literatūros entuziastų vakarais. Daugiau ir išsamesnės informacijos galite gauti Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre arba sekdami viešojoje erdvėje publikuojamą informaciją.

Tačiau renginiai – ne vienintelė kultūrinė veikla Nidoje. Pasiilgę kulūros ir kultūrinių pažinčių čia galės aplankyti daugybę žymių objektų – Kurėnų vėtrungių muziejų po atviru dangumi ar etnografinę sodybą „senojo žvejo namas“. Tai puiki galimybė susipažinti su krašto autentika, su senųjų gyventojų kasdienybe (nuo buities iki profesijos). Taip pat būnant Nidoje verta užsukti į V. K. Mizgirių gintaro galeriją, kurioje ne tik įvairūių šių laikų dirbinių ir archeologinių radinių ekspozicija, bet ir edukacinės veiklos pasiūlymai. Labiausiai svečius sužavi asmeninio sėkmės talismano – iš gintaro – kūryba. Galiausiai kviečiama užsukti į Tomo Mano memorialinį muziejų (buvusį rašytojo vasarnamį), kuriame pasitelkiant moderniąsias technologijas atkurti Nobelio premijos laureato gyvenimo bei kūrybos faktai, pristatyta jo vasarnamyje praleistų dienų atmosfera. Būdamas šioje vietoje T. Manas parašė žymiausius savo kūrinius. Tad gal ir jus laikas šiame muziejuje įkvėps kurti? Viskas, kas čia išvardyta, tik dalis populiariausių Nidos objektų. Neabejotinai būdami Nidoje atrasite ir daugiau vertingų vietų ir veiklų. Poilsis Nidoje – gausus visko, tereikia turėti laiko ir noro viskuo pasigrožėti ir su viskuo susipažinti.

Norintiems tiesiog kokybiško poilsio

Atostogoms pasirinkus šį kraštą, reiktų neužmiršti, kad kokybiškas poilsis Nidoje neįsivaizduojamas be kokybiškos nakvynės Nidoje. Šiuo klausimu pasirinkimas irgi nėra siauras – viešbučiai, pavieniai kambariai ar svečių namai. Jeigu norite jaukaus, namus primenančio poilsio, rinkitės poilsio namus „Nidos gaiva“. Kuo tai patraukli vieta miestelio svečiams? Ji yra labai patogioje vietoje – netoli centro, bet ramioje gatvelėje, šalia parduotuvėlės ir restoranėliai, iki jūros – tik 10 minučių kelio. O svarbiausia – patogūs kambariai. Galima rinktis standartinius dviviečius kambarius, keturviečius kambarius, kambarius su terasa ar apartamentus, labiausiai pamėgtus šeimų. Patarimas – rezervuokite kambarius iš anksto, taip sutaupysite ir gausite būtent tą variantą, kurio labiausiai norite.

Poilsis Nidoje mėgstamas ne tik lietuvių, bet ir vokiečių, lenkų ir kitų šalių turistų. Kiekvienas gėrisi skirtingais dalykais, tačiau visi sutinka, kad Nida – vertingas istorinis kraštas, šią dvasią išsaugojęs iki šiol. Nuo kvapą gniaužiančio kraštovaizdžio iki maloniai stebinančių vertingų kultūrinių atradimų ir daugybės viešnagės galimybių – Nida labai įvairi ir kviečianti ją kiekvienam atrasti individualiai. Tad ar planuojate šeimos atostogas, draugų susitikimą, individualią kelionę, ar norite numalšinti savo kelionių troškimą, praturtinti save atradimais ir naujomis patirtimis, poilsis Nidoje – atostogos, kurias verta rinktis! O poilsio namai „Nidos gaiva“ – vieta, į kurią visuomet norisi sugrįžti! Kambarių rezervacija galima el. paštu [email protected] arba telefonu +3706 3312 222.