Naujas ar naudotas automobilis, kurį pirkti apsimoka labiau?

Be kitų dalykų, sprendimas įsigyti naują ar naudotą automobilį yra reikšmingas finansine prasme. Todėl būtina kruopščiai išanalizuoti galimus kiekvieno pasirinkimo privalumus ir trūkumus. Dichotomija tarp naujos ir naudotos transporto priemonės pirkimo jau seniai yra tapusi diskusijų tema tarp vairuotojų. Čia pasistengsime apibendrinti vienos ir kitos pusės argumentus, kad potencialūs pirkėjai turėtų informacijos ir galėtų priimti pagrįstą sprendimą pirkti vieną ar kitą transporto priemonę.

Kodėl verta pirkti naują automobilį?

 • Šiuolaikinės transporto priemonės dažnai turi integruotas naujausias technologijas: nuo didesnio degalų naudojimo efektyvumo ir didesnės galios iki pažangių saugos funkcijų. Šie patobulinimai gali gerokai padidinti automobilio kokybę ir suteikti kur kas daugiau patogumo ir malonumo jį vairuoti.
 • Naujiems automobiliams paprastai suteikiamos didesnės garantijos. Šios garantijos dažnai apima daugybę galimų gedimų ir užtikrina apsaugą nuo netikėtų remonto išlaidų kelerius metus po įsigijimo.
 • Naujų automobilių pardavėjai dažnai siūlo viliojančias naujų automobilių finansavimo galimybes, įskaitant mažesnes palūkanų normas arba pinigines nuolaidas, dėl kurių naujos transporto priemonės įsigijimas gali tapti finansiškai patrauklesnis.
 • Naujos transporto priemonės įsigijimas turi mažiau rizikų, nes nėra ankstesnių jos savininkų, nėra buvusių avarijų ar mechaninių problemų, o visos dalys yra gamyklinės.

Kodėl neverta pirkti naują automobilį?

 • Kai naujas automobilis išvažiuoja iš prekybos salono, jo vertė paprastai smarkiai sumažėja. Per pirmuosius metus automobilis gali prarasti apie 20-30% savo vertės. Tai – problema, jei norėsite automobilį parduoti.
 • Naujas automobilis visada kainuoja brangiau nei panašios komplektacijos naudotas automobilis. Didesnė kaina ne visada reiškia didesnę vertę, ypač atsižvelgiant į nusidėvėjimą.
 • Dėl didesnės vertės naujiems automobiliams, palyginti su naudotais automobiliais, taikomos didesnės draudimo įmokos.

Kodėl verta pirkti naudotą automobilį?

 • Naudotų automobilių pasirinkimas yra didesnis. Juos galima pirkti iš auto supirkėjų, prekybos salonų, paprastų vairuotojų.
 • Naudoti automobiliai paprastai yra pigesnė alternatyva naujiems automobiliams, todėl jie prieinamesni platesniam potencialių pirkėjų ratui.
 • Naudota transporto priemonė lėčiau nusdėvi. Todėl vėlesnis nusidėvėjimas paprastai būna mažesnis, palyginti su naujos transporto priemonės nusidėvėjimu.
 • Atsižvelgiant į mažesnę automobilio vertę, už naudotus automobilius paprastai mokamos mažesnės draudimo įmokos nei už naujus.

Kodėl neverta pirkti naują automobilį?

 • Net ir turint išsamią automobilio ataskaitą (pagal VIN ar SDK numerius), gali būti nežinomųjų apie naudoto automobilio praeitį, kurie gali turėti įtakos jo veikimui ir patikimumui ateityje.
 • Naudotiems automobiliams paprastai nesuteikiama garantija. Dėl šios priežasties pirkėjai gali patirti didelių išlaidų dėl galimo remonto ar mechaninių problemų, kurios gali atsirasti po pirkimo.
 • Naudoti automobiliai, ypač parduodami privačių asmenų, dažnai neturi patrauklių finansavimo galimybių. Palūkanų normos gali būti didesnės, o tai ilgainiui gali padidinti bendrą nuosavybės kainą.

Apibendrinimas: ką pasirinkti?

Sprendimas įsigyti naują ar naudotą transporto priemonę priklauso nuo įvairių veiksnių, įskaitant pirkėjo finansines galimybes, toleranciją rizikai ir asmeninius poreikius bei prioritetus. Nors nauji automobiliai yra daug kokybiškesni ir turi daugiau garantijų, jų kaina ir pirminis nusidėvėjimas yra aukštesni. Naudoti automobiliai, priešingai, leidžia sutaupyti lėšų ir mažiau nuvertėja, tačiau yra su jų pirkimas yra rizikingesnis dėl automobilio istorijos ir ribotų garantijų. Pirkėjas turi įvertinti visa tai, kad priimtų sprendimą, atitinkantį jų aplinkybes ir prioritetus.