Sutelktinio finansavimo ir investavimo platformos.

Sutelktinio finansavimo platformos – tai interneto svetainės, kuriose žmonės gali rinkti pinigus projektams iš didelės žmonių grupės. Šios platformos paprastai ima nedidelį surinktų lėšų procentą kaip mokestį.

Yra kelios populiarios sutelktinio finansavimo platformos, pavyzdžiui, „Estateguru“ ir „Heavyfinance“ ir „Lande„. Pakalbėkime apie jas plačiau:

 • „Estateguru“ – tai nekilnojamojo turto sutelktinio finansavimo platforma, leidžianti žmonėms investuoti į nekilnojamuoju turtu užtikrintas paskolas. Platformoje yra daug įvairių projektų, o investuotojai gali pasirinkti, į kuriuos iš jų nori investuoti. Mažiausia investicijų suma yra 50 eurų
 • „Heavyfinance“ yra sutelktinio finansavimo platforma, kurioje daugiausia dėmesio skiriama žemės ūkio sektoriaus projektams. Mažiausia investicijų suma yra 100 eurų.
 • „Lande“ – sutelktinio finansavimo platforma, leidžianti žmonėms taip pat  investuoti į žemės ūkio projektus. Mažiausia investicijų suma yra 50 eurų

Aplamai kalbant sutelktinis finansavimas leidžia žmonėms sutelkti savo pinigus, kad paremtų tam tikrą projektą. O per internetines platformas tą galima daryti labai patogiai.

Geriausios investavimo platformos, kurias renkasi Lietuviai.

 • Mintos“ yra pasaulinė tarpusavio skolinimo rinka, jungianti investuotojus su paskolų teikėjais iš viso pasaulio. Platformoje siūlomos įvairios investavimo galimybės ir veikia gera antrinė rinka, todėl investuotojai gali parduoti savo investicijas nepasibaigus paskolos terminui, jei jiems reikia pinigų.
 • Finbee“ yra lietuviška tarpusavio skolinimo platforma, siūlanti trumpalaikes ir ilgalaikes paskolas. Platforma daugiausia dėmesio skiria asmeninėms paskoloms, tačiau taip pat siūlo verslo paskolas. Mažiausia investicijų suma yra 10 eurų.
 • Profitus“ yra lietuviška tarpusavio skolinimo platforma, siūlanti asmenines ir verslo paskolas. Mažiausia investicijų suma yra 50 eurų.

Pateikėme tik keletą iš daugybės Lietuvos gyventojams prieinamų investavimo platformų. Daugiau apie investavimą apskritai galite sužinoti perskaitę mūsų straipsnius šia tema.

Kodėl reikia investuoti?

Vieni tai daro norėdami sutaupyti pensijai, kiti – norėdami uždirbti pinigų trumpuoju laikotarpiu. Tačiau nesvarbu, kokios yra jūsų priežastys, visada turėtumėte nepamiršti kelių dalykų:

 1. Investavimas yra susijęs su rizika. Galite prarasti dalį arba visus savo investicijos.
 2. Praeities rezultatai nebūtinai rodo būsimus rezultatus.
 3. Diversifikuokite savo investicijas. Nedėkite visų kiaušinių į vieną krepšį.
 4. Supraskite, į ką investuojate. Prieš investuodami atlikite duomenų analizę.
 5. Turėkite planą ir jo laikykitės. Reguliariai peržiūrėkite savo investicijas ir prireikus jas koreguokite.

Tikimės, jog straipsnis buvo naudingas ir ačiū už skaitymą.