Vaizdingiausi baidarių maršrutai Lietuvoje

Viena smagiausių atrakcijų vasarą yra plaukimas baidare. Lietuva gali pasigirti vaizdingu kraštovaizdžiu, o plaukimas baidare leidžia pasidžiaugti gamtos grožiu ir aktyviai praleisti laisvalaikį. Įmonės, organizuojančios savo komandos formavimo išvykas, šeimos, ar tiesiog draugų kompanijos, bent kartą metuose pasirenka šią pramogą. Norint, kad plaukimas nebūtų nuobodus, o akį džiugintų besikeičiantys vaizdai, būtina pasirinkti tinkamą maršrutą. Kokią upę pasirinkti, kad plaukimas baidare taptų tikru nuotykiu?

Sparčiai populiarėjanti yra baidarių nuoma Aukštaitijoje. Užburiantis Labanoro girios grožis – nepalieka abejingų. Baidarių ekspertai turbūt puikiai žino maršrutus, Žeimenos ir Kiaunos upėmis. Plaukimas Žeimenos upe yra nesudėtingas, pritaikytas šeimoms su mažais vaikais, šio sporto naujokams. Kiaunos upė siaura, sraunesnė ir vingiuota. Šį maršrutą renkasi labiau patyrę irkluotojai. Šiek tiek mažiau žinomas, tačiau itin vaizdingas – plaukimas Lakajos upe. Šis maršrutas maloniai nustebins besikeičiančiais vaizdais. Smėlėti skardžiai, pušynai, jaukūs kaimeliai – lydės jus viso plaukimo metu.

Baidarių gerbėjai taip pat dažnai renkasi maršrutus Dzūkijoje. Dzūkijoje, kaip ir Aukštaitijoje, galima pasirinkti upę, atitinkančią jūsų pageidavimus. Jeigu norisi lengvo, vaizdingo maršruto, rekomenduojama rinktis plaukimą Merkio upe. Šioje upėje beveik nėra kliūčių, upės tėkmė jus tiesiog neša į priekį, tad nepavargsite irkluodami. Jeigu Aukštaitijoje ištvermės reikalauja plaukimas Lakajos upe, Dzūkijoje sudėtingesnis maršrutas yra Ūlos upėje. Joje gausu vingių ir įvairių kliūčių, kurios privers jus ne kartą išlipti iš baidarės.

Didmiesčiai taip pat gali pasiūlyti šią pramogą. Jeigu gyvenate sostinėje ir neturite daug laisvo laiko, galite praskaidrinti dieną plaukiant Vilnele ar Nerimi. Irkluojant baidarę šiomis upėmis, aktyviai pajudėsite, pasidžiaugsite įspūdinga Vilniaus architektūra, ją papildančia gamta. Jeigu esate Kauno gyventojas, nepraleiskite progos išbandyti plaukimo baidare Nemuno upėje. Plaukiant Nemunu pamatysite nemažai istorinių objektų, praplauksite Panemunės šilą ir galbūt net išsimaudysite viename iš Kauno paplūdimių.

Plaukimas baidare yra smagi pramoga tiek vaikui, tiek suaugusiam. Baidarių nuoma Lietuvoje kasmet vis labiau populiarėja. Grynas oras, žaliuojantys miškai ir sąlytis su gamta, leidžia tinkamai atsipalaiduoti, atitrūkti nuo kasdienių rūpesčių. Lietuvoje vasara trunka labai trumpai. Neleiskite sau tinginiauti namuose, o leiskitės į nuotykį gamtoje!