Vėdinimo sistema: svarbiausi jos pasirinkimo kriterijai

Vėdinimo sistema namuose šiandien tampa vienu svarbiausiu kriterijumi, siekiant ne tik komforto, tačiau ir gyvenimo kokybės: išvengti kenksmingų pelėsių, drėgmės bei anglies dioksido pertekliaus, o taip pat – iš to sekančių pavojų mūsų sveikatai. Platus vėdinimo sistemų pasirinkimas leidžia sudvejoti ką pasirinkti bei į kokius šių įrenginių aspektus svarbu atsižvelgti. Tad kokie yra svarbiausi vėdinimo sistemų kokybiniai, veikimo bei montavimo sąlygų aspektai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį?

Kokybiniai vėdinimo sistemos kriterijai

Vėdinimo sistemos pasižymi tuo, kad jos ne tik efektyviai valo orą, tačiau ir saugo namų šilumą. Aukštos kokybės vėdinimo sistema, nors ir pasižymi didesne kaina, gali padėti sutaupyti didelius kiekius šilumos. Sistema valo orą, kartu pašalindama ir šilumą, tačiau gera vėdinimo sistema leidžia susigrąžinti jos daugiau nei įprastai, taip sumažinant išlaidas, kurių reikėtų į vidų naujai patenkančiam, šviežiam orui sušildyti. Todėl renkantis sistemą reikėtų atsižvelgti ne tik į jos kainą, tačiau ir į ilgalaikius jos veikimo teikiamus privalumus. Renkantis jums tinkamiausią sistemą svarbu atkreipti dėmesį į jos valdymą, kuris būtų patogus ir leidžiantis efektyviai, taupiai valdyti namų mikroklimatą. Informacija iš: Vedinimo ekspertai

Vėdinimo sistemos veikimo kriterijai

Vėdinimo sistemų pasiūla leidžia rinktis iš plataus įrenginių spektro, todėl itin svarbu išsirinkti sistemą, kuri būtų tinkama jūsų konkrečiam būstui. Įrenginiai gali būti pritaikomi tiek butuose, tiek individualiuose namuose, tačiau jie pasižymi atitinkamai besiskiriančiomis savybėmis. Renkantis sistemą rekomenduojama pasitarti su šios srities specialistu, įvertinti būsto, kuriam sistemą renkatės, konstrukciją ir kitus techninius aspektus. Taip pat, rekomenduojama atsižvelgti į tai, kaip sistema veikia ir kaip jos veikimo garsas gali daryti įtaką jūsų aplinkai. Neretai, besirenkant sistemą, pamirštama, kad tai mechaninis įrenginys, skleidžiantis garsą ir su laiku galintis tapti priežastimi įrenginio atsisakymui.

Vėdinimo sistemos montavimo rekomendacijos

Vėdinimo sistemos įrengimas gali atrodyti kaip itin sudėtingas procesas, kuriam reikia skirti daug laiko ir finansų. Tačiau į pagalbą pasitelkus profesionalus, patyrusius inžinerijos srityje, jos įrengimas yra greitas ir gali būti atliekamas net per vieną dieną, priklausomai nuo patalpų ir po to reikalingų kosmetinių pokyčių. Rekomenduojama apie vėdinimo sistemą pagalvoti darant remontą ar tik įsirenginėjant butą – tokiu atveju ją sumontuoti tampa paprasčiau, tačiau net ir jau įrengtame bute šį įrenginį galite integruoti pakankamai nesudėtingai.