Monopolis – stalo žaidimas, kuris mus moko vertingų realaus gyvenimo įgūdžių

Populiarus stalo žaidimas Monopolis yra ne tik smagus užsiėmimas. Jis taip pat gali būti naudojamas vertingų realaus gyvenimo įgūdžių mokymui. Monopolyje kiekvienas ras ką nors sau – nuo pinigų valdymo iki aritmetikos ir net strategijos. Atidžiau pažvelkime, kaip šis klasikinis žaidimas gali padėti mums lavinti įgūdžius ir pritaikyti juos realiame gyvenime. Pažadame Jus liksite nustebę.

Pinigų valdymas

Vienas iš pagrindinių Monopolio tikslų – išmokti valdyti pinigus. Pradedate su tam tikra grynųjų pinigų suma, kurią turite panaudoti nekilnojamajam turtui įsigyti arba skoloms, pavyzdžiui, nuomai ar mokesčiams, sumokėti. Žaidimo metu turite priimti sprendimus, kaip geriausiai panaudoti savo lėšas – pirkti nekilnojamąjį turtą ar taupyti brangesniam? Ar nusipirkus vienodos spalvos gatves verta statyti namus ir viešbučius? Kada pasinaudoti nemokamu išėjimu iš kalėjimo? Visiems šiems sprendimams priimti reikalingi pagrindiniai finansiniai įgūdžiai, kuriuos vėliau galima pritaikyti realiame gyvenime.

Aritmetiniai įgūdžiai

Monopolis taip pat moko mus aritmetikos įgūdžių, pavyzdžiui, sudėties, atimties, daugybos ir dalybos – ir visa tai smagiai praleidžiant laiką. Judėdami po lentą žaidėjai turi sudėti savo pajamas ir atimti išlaidas. Jie taip pat turi atlikti pagrindinius skaičiavimus mokėdami nuomą ar pirkdami nekilnojamąjį turtą. Todėl tai puikus būdas vaikams (ir suaugusiesiems!) lavinti savo matematikos įgūdžius, nesijaučiant apsunkintiems mokykliniais darbais ar nuobodžiomis pratybomis.

Strategija

Monopolis – tai ne tik sėkmė, bet ir strateginis mąstymas. Žaidėjai turi nuspręsti, kur investuoti savo pinigus ir kiek rizikos jie nori prisiimti, kad gautų kuo didesnį pelną. Jie turi mąstyti į priekį ir numatyti, ką gali padaryti kiti žaidėjai, kad išliktų vienu žingsniu priekyje konkurentų. Toks strateginis planavimas yra labai svarbus norint sėkmingai dirbti daugelyje sričių, pavyzdžiui, versle ir finansuose.

Derybų įgūdžiai

Monopolio žaidimas taip pat moko svarbių derybų įgūdžių, pavyzdžiui, kaip sudaryti sandorius su kitais žaidėjais. Galite bandyti derėtis dėl mažesnės nuomos kainos arba siūlyti apsikeisti turtu, kad gautumėte tai, ko norite. Tai labai svarbus įgūdis realiame pasaulyje, kurį galite lavinti ir tobulinti žaisdami

Tobulėkime kartu – rinkitės Monopolio žaidimą.

Šio jaudinančio ir sudėtingo žaidimo pabaigoje sužinosite, kad Monopolis yra kur kas daugiau nei tik stalo žaidimas. Tai puiki tobulėjimo priemonė, kuri puikiai suderinama su pramoga.