Kokia BIM projektavimo nauda?

BIM paslaugos – tikras šiuolaikinių technologijų atradimas. Jų dėka ne tik galima kur kas paprasčiau projektuoti projektus, bet ir jie būna kur kas sėkmingesnis ir reikalaujantys mažiau laiko ir investicijų. Pateikiame kelis dalykus, kurie įrodo, jog BIM modeliavimas naudingas ir be galo praktiškas.

Betarpinis bendravimas

BIM projektai suteikia galimybę klientams matyti, kas vyksta su jų projektu ir iš karto komentuoti. Tai palengvina komunikaciją ir padeda išvengti galimų nesusipratimų. Neretai pasitaiko, jog klientai neturi laiko, kada atvykti pasitarti dėl projektų, todėl šios paslaugos ne tik palengvina klientų darbą, bet ir suteikia specialistams galimybę artimiau bendrauti su klientu ir būti informuoti apie kliento nuomonę kiekviename žingsnyje.

Klaidų identifikavimas

Naudojant BIM modeliavimą galima iš karto pastebėti klaidas. Pastebėjus klaidas dar prieš pradedant statyti, galima iš karto jas ištaisyti ir išvengti tų klaidų statymo metu. Tai padeda sutaupyti ne tik laiką, bet ir statymui skirto biudžeto išlaidas. Taigi, jeigu ne BIM modeliavimas, greičiausiai klaidas specialistai būtų pastebėję tik jau pradėjus statyti.

Kaštų mažinimas

Kiekvienas specialistas nori suteikti klientui ne tik idealiai suprojektuotą pastatą, bet ir kuo mažesnes nereikalingas išlaidas. BIM projektai padeda išvengti didelių kaštų. Kaip ir minėjome, laiku pastebėjus klaidas neretai sumažinamos išlaidos. Tačiau ne tik tai prisideda prieš kaštų mažinimo. BIM projektai padeda viską pastebėti dar nepradėjus statyti, o tai leidžia suplanuoti tinkamą biudžetą, kuris nebus peržengtas statybų metu.

Sutrumpinamas projektavimo terminas

Vienas iš svarbiausių dalykų apie BIM projektavimą – jo dėka galima sutrumpinti projektavimo terminą. Neretai klientai dėl BIM paslaugų kreipiasi, kadangi neturi daug laiko, kurį galėtų skirti projektavimui ir statyboms. Kadangi BIM modeliavimo metu galima pastebėti galimas klaidas ir kitus dalykus, nenuostabu, jog dėl šių paslaugų galima gerokai sutrumpinti projektavimo terminą. Žinoma, tai galioja tik tais atvejais, kai BIM paslaugas atlieka profesionalai. Jeigu darbą patikėsite naujokams, tuomet gali būti, kad jie nepastebės tam tikrų klaidų ir užuot sutrumpinę projektavimo terminą jį tik prailginsite. Todėl būkite atidūs, kai rinksitės specialistus.